załóż konto
Strona główna Lista kategorii Regulamin Nagrody FAQ Ranking Kontakt
Strona główna > POZOSTAŁE > Pozostałe

Jak pozbyć się szczura

Zdjęcia

Zwalczanie szczura

Informacje o poradzie

Jak pozbyć się szczura

Data dodania: 2010-02-04

Autor: annuska

Zgłoś nadużycie

Najpierw warto dowiedzieć się czy na pewno mamy do czynienia ze szczurem, a nie na przykład z myszą. Szczury są znacznie większe i to jest najbardziej charakterystyczna cecha. Jeśli wiemy, że to szczur to powinniśmy zacząć przede wszystkim od źródeł, z których szczury mogą czerpać pożywienie.

 

Śmietnik, jeśli jest przetrzymywany w domu to koniecznie powinien być metalowy, z plastikiem szczur bez problemu sobie poradzi. Również jedzenie przechowywane w różnego rodzaju szafkach i szufladach powinno być porządnie zamknięte w stalowych i szklanych pudełkach.

 

Szczury mogą przeżyć właściwie w każdych warunkach i dostać się w każde miejsce (doskonale pływają i potrafią wskoczyć na wysokość nawet 1,5 metra). Jednak czym mniej w naszym domu szczelin, które mogą posłużyć szczurom jako schronienie tym lepiej. Takie miejsca zastawiamy szklanymi butelkami lub innym, odpornym na szczurze zęby materiałem.

 

Wtedy można pomyśleć o pułapkach i trutkach na szczury. Te pierwsze, są coraz to mniej skuteczne (chyba szczury są coraz mądrzejsze), a drugich nie powinniśmy stosować, jeśli w domu przebywają dzieci lub inne zwierzęta.

 

Reklama

Podobne porady

Polecane strony


Wykonanie strony: SI2.pl