załóż konto
Strona główna Lista kategorii Regulamin Nagrody FAQ Ranking Kontakt
Strona główna > POZOSTAŁE > Pozostałe

Domowe sposoby na myszy

Zdjęcia

Myszy zwalczanie

Informacje o poradzie

Domowe sposoby na myszy

Data dodania: 2010-02-01

Autor: annuska

Zgłoś nadużycie

Zacząć można od tego co prawie każdy ma pod ręką, może to być na przykład olejek miętowy (jest naturalny i nieszkodliwy). Zapach takiego olejku jest intensywny, zwłaszcza dla myszy, które mają bardzo czuły węch. Wystarczy kilka kropli na skrawek materiału - takie materiały warto rozstawić w miejscach, którym myszy mogłyby się dostać do domu.
Miejsca, którymi myszy mogłyby się dostać do domu trzeba potraktować bardzo szczególnie, jeśli chcemy się ich pozbyć. Takie dziury i szpary trzeba koniecznie czymś zakleić - często to wystarcza, ale w starych domach jest to czasami niewykonalne.
Gdy zauważysz w swoim domu ewidentne dziury, w których ukrywają się myszy zatkaj je watą stalową. Dzięki temu myszy nie dostaną się z powrotem do domu, bowiem taka wata jest dla nich za twarda do przegryzienia.
Jeśli masz taką możliwość to obok wejść do domu i w pobliżu okiem do piwnicy rozrzuć trochę kociej sierści. Myszy na samą myśl o tym, że w tym domu jest kot mogą zrezygnować z ewentualnych prób wtargnięcia do środka.

Reklama

Podobne porady

Polecane strony


Wykonanie strony: SI2.pl